Aktualności

Stanowisko do znakowania w WZL 2 Bydgoszcz

Dla Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy zintegrowaliśmy stanowisko do znakowania laserowego. Urządzenie będzie wykorzystywane do precyzyjnego znakowania części lotniczych produkowanych lub remontowanych w zakładzie.

Nowy model maszyny do produkcji mat grzewczych MATRIX IMPACT 10

Od jakiegoś czasu w naszym zespole projektujemy nowy model do produkcji mat grzewczych. Maszyna została zarówno przyspieszona w stosunku do starszej wersji ale też zyskała sporo usprawnień dzięki którym w dużo prostszy sposób będzie można przeprowadzać sprawną przebudowę. Najważniejsze cechy: Odległość pomiędzy przewodami 120-50 (jeden wymiar przypisany na stałe do maszyny). Wydajność: Gwarantowana wydajność minimalna…
Read more

Maszyna do znakowania detali

Znakowane detale to blachy kwasoodporne. Urządzenie posiada automatyczny podajnik z zasobnikiem o pojemności 50 sztuk oraz odbiór.

Urządzenie do znakowania aluminiowych korpusów

Automatyczne i mobilne stanowisko do znakowania laserowego 3 rodzajów aluminiowych korpusów. Cel: Znakowania prostopadłościennych detali z trzech różnych stron. Umożliwienie znakowania na detalach o różnych wymiarach.Uzyskany efekt: Duża wydajność procesu. Możliwość znakowania trzech detali jednocześnie. Stworzenie bazy danych wszystkich detali. Stanowisko z regulowana wysokością, umożliwiające dostosowanie wysokości załadunku i rozładunku do wzrostu operatora.

Maszyna do produkcji mat grzewczych

W ubiegłym roku udało się zakończyć produkcję prototypu maszyny do wytwarzania mat grzewczych. Główne cechy to minimum 9 km zużytego przewodu na zmianę (uwzględniając przebudowy, prędkość układania ~19 km/zmianę), dwa systemy wizyjne nadzorujące jakość siatki i produktu, regulowana szerokość układania i skok (8-10cm). W urządzeniu znajduje się baza danych do której można wprowadzić produkty i…
Read more

Statyw

Oprócz maszyn wykonujemy także proste urządzenia mechaniczne. Na zdjęciu statyw grawerki z ustawianiem szerokości i stolikiem rowkowym do montażu na czas grawerowania.

Mostek pomiarowy

Mostek pomiarowy

Mostek pomiarowy do pomiarów elektrycznych z własnym zasilaniem UPS i urządzeniem pomiarowym. Do boku został doczepiony wysięgnik umożliwiający łatwy pomiar.

Stół do automatycznego znakowania detali

Dla firmy GRAVOTECH został zrealizowany projekt stołu obrotowego do znakowania laserowego detali z tworzyw sztucznych.

Znakowanie laserowe Gravotech

Naszą ofertę integracji powiększamy o urządzenia do znakowania laserowego oraz grawerowania firmy Gravotech. Są one szeroko stosowane w przemysłowych i nieprzemysłowych czynnościach do znakowania, grawerowania, ozdabiania dowolnych materiałów, od plastiku przez metal, ceramikę, po materiały organiczne. Stosujemy je do nadawania kodów 2D, 1D, oznakowań, opisów, a nawet własnych grafik. Integrując maszyny w naszej firmie zyskują państwo…
Read more

Systemy wizyjne firmy Omron

Do naszej oferty wprowadzamy systemy wizyjne oraz czujniki wizyjne firmy OMRON. Produkty pozwalają na automatyczne i bezobsługowe rozpoznawanie obiektów na liniach produkcyjnych, rozpoznawanie stanów produktów. Systemy pozwalają na wyszukiwanie kształtów za pomocą technologii Shape Search III, obsługę technologii DPM, OCR, weryfikacji kodów, zaawansowanej kontroli. W ramach pracy najprostsze czujniki potrafią wykonać do 32 zadań na…
Read more

Układ mechaniczny do etykietowania dwóch linii produkcyjnych

Przedmiotem projektu było wstawienie na linię pakującą produkty spożywcze etykieciarki która będzie obsługiwała dwa rzędy produktów w jednym cyklu pracy. Etykieciarka (35kg) zmienia swoją pozycję o 20 cm co każdy cykl pracy.

STOM-TOOL 2018

XI Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL Cykl imprez organizowanych pod wspólnym hasłem „Przemysłowa Wiosna w Targach Kielce” z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jedną z najważniejszych imprez cyklu są Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL. „Przemysłowa Wiosna” zawita do Targów Kielce od 10 do 12 kwietnia 2018 roku.

Najczęściej popełniane błędy wśród podwykonawców – obróbka skrawaniem

Chcielibyśmy podzielić się naszym doświadczeniem w obróbce skrawaniem. Punktujemy błędy z którymi spotykaliśmy się najczęściej.

Targi AUTOMATICON już 20 marca.

W dniach od 20 do 23 marca w Warszawie odbędą się 24 targi automatyki i pomiarów. Udział weźmie ponad 300 wystawców reprezentujących ponad 500 firm. Dodatkowo targom towarzyszy bogaty program seminariów,

Odlewnictwo precyzyjne – modelowanie RP

W przedstawionym artykule pragniemy zobrazować sposoby na wykorzystanie technik Rapid Prototyping w odlewnictwie precyzyjnym. Zaprezentowane treści pochodzą z jednej z naszych prac z 2013 roku.

Wybrane normy zharmonizowane

Przedstawiamy wykaz wybranych norm zharmonizowanych obowiązujących na terenie EU.

Wizualizacje na HMI

W naszej ofercie znajduje się programowanie i przerabianie programów na panele operatorskie,

Projektowanie szaty graficznej

Podejmujemy się projektowania grafiki do paneli operatorskich. Dobierania i tworzenia ikon przybliżających

Montaż szaf sterowniczych

W naszej ofercie znajduje się montaż szaf sterowniczych. Nie chcemy konkurować

Projektowanie PCB

W skład oferowanych usług wchodzi: